Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Systemy rekuperacji

Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna opiera się na ciągu (zasysaniu powietrza) wytwarzanym przez kominy, ma to jednak wiele wad, w tym między innymi wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń.

Proces rekuperacji odbywa się za pomocą urządzenia zwanego rekuperatorem, działającym na zasadzie ruchu powietrza. Umożliwia on nawiew świeżego powietrza i usunięcie zużytego, przy jednoczesnym odzyskaniu ciepła z nagrzanego już, ale zanieczyszczonego powietrza. Dostarczane z zewnątrz powietrze jest filtrowane, a więc pozbawione wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, pyłów i alergenów. Rekuperacja zapewnia dostęp stałego, niezależnego od warunków zewnętrznych dopływu powietrza w szczelnym i ogrzanym domu bez potrzeby jego wychładzania poprzez wietrzenie pomieszczeń

Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, brudnego powietrza w Twoim domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła.

Rekuperator może obniżyć temperaturę nawiewanego powietrza. Wyposażenie w gruntowy wymiennik ciepła sprawia, że pobiera on energię z ziemi zgromadzoną na odpowiedniej głębokości, gdzie temperatura waha się od 6 do 12 °C. Skutkuje to napływem chłodniejszego powietrza do pomieszczeń w letnie upały. Jeszcze bardziej skutecznym elementem wyposażenia obniżającym temperaturę nawiewanego powietrza będzie zamontowanie dodatkowej jednostki chłodzącej.

Biorąc pod uwagę coraz częstszą inwestycję w dobrą izolację budynków uszczelnianie okien, aby minimalizować utratę ciepła warto sięgnąć po rozwiązanie, które skutecznie zapobiegnie występowaniu wilgoci w pomieszczeniach, ale również pleśni i grzybów. 

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU, WYKONAMY INDYWIDUALNIE PROFESJONALNY POJEKT DLA TWOJEGO DOMU. 

Telefon +48 502 768 239    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl