Nasady Kominowe

  • promocja

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą produktów, jakimi są nasady kominowe – obrotowe i nie tylko. W naszym asortymencie znajduje się ponad dwadzieścia modeli daszków różniących się kształtem, rodzajem oraz średnicą. Dobiera się je z uwzględnieniem materiału, z jakiego zostały wykonane, rodzaju przewodu kominowego w budynku (wentylacyjnego bądź dymowego), a także wspomnianej już średnicy. Asortyment można sortować pod kątem przewodu, do jakiego zostały przeznaczone poszczególne daszki.

Funkcje daszków kominowych

Stosowanie nasad wentylacyjnych i dymowych często wymagane jest prawnie, ponieważ ma to wpływ na bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. W dodatku jest to rozwiązanie, które w dużym stopniu usprawnia działanie ciągu kominowego. Jeśli działa on prawidłowo, powinien on płynnie i bez przeszkód odprowadzać powietrze z wnętrza domu na zewnątrz. Funkcją nasad wentylacyjnych i dymowych jest też ochrona przed przedostawaniem się do środka zanieczyszczeń z zewnątrz, na przykład liści, ale też opadów deszczu i śniegu. Wśród jej innych zadań wymienić można również odstraszanie ptaków, zniechęcanie ich do siadania na kominie oraz do wicia na nim gniazda. Taki pozornie mały problem może prowadzić do zakłócenia prawidłowego przepływu powietrza.

W przypadku pierwszego wspomnianego aspektu daszki kominowe służą zapobieganiu powstawania ciągu wstecznego. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa mieszańców – w najgorszym wypadku ciąg wsteczny może bowiem doprowadzić do cofania się spalin z piecyków gazowych, co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Innym negatywnym skutkiem braku takiego zakończenia może być rozwój wilgoci w budynku, co z biegiem czasu również może negatywnie wpływać na samopoczucie domowników. Daszki nie są wymagane jedynie w przypadku wentylacji mechanicznej.

Obrotowe, podłużne, stałe – rodzaje i kształty daszków

Nasady kominowe wentylacyjne i dymowe występują w wielu formach: można wybrać nie tylko kształt standardowy, ale też formę typu H, a także obrotową, podłużną oraz w kształcie strażaka z kogutem. Zakończenia mogą być wykonane z aluminium, blachy bądź stali kwasoodpornej, która jest materiałem o wysokiej wytrzymałości na różnego rodzaju czynniki, a najczęściej jest stosowana jest w przypadku przewodów spalinowych i dymowych. Montaż nasady powinien być wykonany przez specjalistę w celu uniknięcia pomyłek i błędów instalacyjnych.

Wyróżnia się nasady stałe, samonastawne i obrotowe. Te ostanie pod wpływem wiatru wprawiane są w ruch, co dodatkowo usprawnia ciąg kominowy, podczas gdy warianty stałe nie zmieniają swojego położenia. Pod względem cenowym wypadają jednak one korzystniej od modeli obrotowych. Daszki samonastawne są z kolei bardzo uniwersalne.

Każdy z dostępnych tu modeli występuje w dużej liczbie średnic, którą należy dobrać indywidualnie. Istnieje tez możliwość wykonania produktu na specjalne zamówienie Klienta. W tym celu zachęcamy do kontaktu.

Gdzie trzeba stosować nasady kominowe wentylacyjne i dymowe?

Polska podzielona jest na trzy strefy oddziaływania wiatru. Strefa I jest największa z nich i obejmuje środkową cześć kraju. Do strefy II należą tereny położne w pasie nadmorskim, a do strefy II – rejony górskie na południu kraju. Ze względu na warunki atmosferyczne i częste silne wiatry w strefie II i III obowiązuje prawny nakaz montażu nasad. Daszki powinny być też montowane w innych częściach kraju, jeśli jest to wymagane przez położenie budynku oraz warunki topograficzne otoczenia. Przykładowym wskazaniem do zamontowania nasady wentylacyjnej lub dymowej mogą być wysokie drzewa rosnące w bliskim sąsiedztwie budynku, występowanie silnych wiatrów o zmiennych kierunkach, a także komin zamontowany poniżej połaci dachu, mający małą długość lub niewielki przekrój.

Zapraszamy też do pozostałych kategorii naszego sklepu internetowego, w których znaleźć można inne elementy kominowe, takie jak wkłady okrągłe i owalne, gotowe zestawy elementów oraz przewody elastyczne z materiału kwasoodpornego. Można zaopatrzyć się u nas w wyroby wysokiej jakości, posiadające odpowiednie certyfikaty. Z chęcią udzielimy też więcej informacji na temat nasad wentylacyjnych i dymowych, jak i innych naszych produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl