Kominy izolowane

Komin izolowany

Komin izolowany dwuścienny to samodzielny system odprowadzania spalin z kotłów i urządzeń grzewczych opalanych szerokim spektrum paliw – od oleju, przez gaz, po paliwa stałe. W zależności do konstrukcji i wykończenia komin ocieplany może być kominem kwasoodpornym lub żaroodpornym. Stopień odporności decyduje o zastosowaniu systemu zewnętrznego w instalacjach zasilanych konkretnym rodzajem paliw. Komin izolowany kwasoodporny bardzo dobrze sprawdza się w przypadku kotłów i urządzeń grzewczych opalanych gazem i olejem, natomiast komin ocieplany żaroodporny nadaje się do odprowadzania spalin z urządzeń zasilanych m.in. drewnem.

Komin zewnętrzny izolowany – praktyczne zastosowania

Ze względu na swoją budowę kominy izolowane znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowymi oraz w budownictwie przemysłowym. Kominy izolowane są w pełni odporne na szkodliwe odziaływanie warunków atmosferycznych, jednocześnie skutecznie zabezpieczają przewód kominowy przed zanieczyszczeniami ograniczającymi jego drożność. Dodatkowo kominy ocieplane zapewniają bezpieczną temperaturę ścianek zewnętrznych, są niepalne i bezpieczne w przypadku pożaru sadzy, są również odporne na działanie kondensatu skroplin, co gwarantuje ich wieloletnią bezproblemową eksploatację.

Komin ocieplany – szeroki wybór samodzielnych systemów odprowadzania spalin

Odpowiadając na potrzeby klientów biznesowych oraz indywidualnych makra SolidnyKomin.pl oferuje szeroki wybór kominów zewnętrznych izolowanych. W stałym asortymencie posiadamy zarówno zestawy kwasoodporne, jak i żaroodporne, co pozwala nam na bezpieczny dobór systemu odprowadzania spalin adekwatnie do zasilającego instalację cieplną paliwa, które decyduje o temperaturze spalin oraz ich składzie chemicznym.

Klientów poszukujących wysokiej jakości rozwiązań zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy również do kontaktu z Doradcami SolidnyKomin.pl. Z przyjemnością odpowiemy na pytania i pomożemy wybrać komin zewnętrzny izolowany tak, aby odpowiadał normom bezpieczeństwa dla danej instalacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl