Żaroodporne (drewno, węgiel, paliwa stałe) gr. 1 mm

Wkład kominowy żaroodporny

Przystosowanie ciągu kominowego do odprowadzania spalin z urządzenia grzewczego wymaga wyboru odpowiednich rozwiązań w postaci wkładów kominowych. Wkłady kominowe dobiera się adekwatnie do:

  • rodzaju opału (wkłady żaroodporne i kwasoodporne),
  • przekroju komina (wkłady okrągłe i owalne).

Wkład kominowy żaroodporny to rozwiązanie wykonywane ze stali żaroodpornej o gatunku 1.4828. Komponent jest odpowiedzialny za prawidłowe i bezpieczne odprowadzanie spalin powstających w procesie spalania węgla. Wkłady żaroodporne stosuje się z wybranymi piecami i urządzeniami grzewczymi zasilanymi paliwami stałymi, nie są one kompatybilne z urządzeniami grzewczymi zasilanymi opałem, podczas spalania którego emitowane są kwasy. Wkład kominowy żaroodporny zabezpiecza przewód komina murowanego przed wysoką temperaturą odprowadzanych spalin oraz ewentualnymi konsekwencjami samozapłonu sadzy, jednocześnie skutecznie chroni komin przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

Wkład kominowy żaroodporny – nasz asortyment

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom klientów biznesowych i osób prywatnych marka SolidnyKomin.pl oferuje szeroki wybór wkładów kominowych żaroodpornych. W asortymencie posiadamy m.in.: rury w odcinkach prostych, kolanka, trójniki, obejmy ścienne, okapniki, wyczystki z zaślepkami, wyczystki pod drzwiczki i wyczystki z drzwiczkami. Ofertę uzupełnia szeroki wybór rozwiązań do montażu na dachu, a wśród nich daszki kominowe typu parasol, które skutecznie chronią przewód kominowy przed czynnikami atmosferycznymi.

Klientów planujących instalację pieca lub kotła grzewczego opalanego drewnem zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Zespół doświadczonych Doradców z pewnością odpowie na Państwa wątpliwości, a w razie potrzeby doradzi dobór poszczególnych komponentów i elementów montażowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl