Wkłady owalne

Wkład kominowy owalny

Dostosowanie zastanych przewodów kominowych do nowoczesnych pieców i urządzeń grzewczych wymaga zastosowania odpowiednich wkładów kominowych. Podstawowym zadaniem wkładu kominowego jest zapewnienie szczelności systemu odprowadzania spalin, a zarazem zabezpieczenie komina przed szkodliwym odziaływaniem kwasów i wysokich temperatury będących efektem ubocznym procesu spalania poszczególnych paliw. Wkład kominowy owalny to rozwiązanie przeznaczone do instalacji w kominie o przekroju prostokątnym.

Wkłady kominowe owalne są dostępne w wariancie kwasoodpornym i żaroodpornym. Wkład kwasoodporny jest dedykowany do instalacji odprowadzania spalin powstających w procesie spalania gazu i oleju. Wkład żaroodporny jest przystosowany do bezpiecznego odprowadzania spalin powstających m.in. podczas spalania drewna. Wkłady kwasoodporne charakteryzują się podwyższoną odpornością na szkodliwe oddziaływanie temperatury i kwasów, a także działanie kondensatu skroplin. Wkłady żaroodporne są odporne na wysokie temperatury i samozapłon sadzy.

Wkład kominowy owalny – nasz asortyment

W asortymencie marki SolidnyKomin.pl znajdziecie Państwo szeroki wybór komponentów do konstrukcji ciągów kominowych w obiektach mieszkalnych i przemysłowych. Oferujemy m.in.: wkłady kominowe w postaci rur prostych, trójniki, kolanka, wyczystki pod drzwiczki, wyczystki z zaślepkami, odskraplacze, odskraplacze z wyjściem bocznym, płyty dachowe, daszki kominowe i wiele innych. Wszystkie komponenty dostępne są w wariancie kwasoodpornym i żaroodpornym do zastosowania z wszystkimi dostępnymi piecami i urządzeniami grzewczymi – od pieców gazowych, przez urządzenia opalane olejem, aż po piece zasilane paliwami stałymi.

Klientów poszukujących wysokiej jakości wkładów kominowych owalnych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym asortymentem, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Dysponujemy doświadczonym i wykwalifikowanym zespołem Doradców, którzy odpowiedzą na Państwa pytania i pomogą w optymalnym doborze komponentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl